Amazon-nepolitické rozhodnutí všech brněnských i krajských politiků

5. 04. 2014 13:00:00
Neschválením výstavby internetového skladu společnosti Amazon v Brně není problémem jedné či druhé či třetí politické strany, za tento stav nesou politickou odpovědnost všichni politici na jižní Moravě. Prokázali jednu nedobrou vlastnost - neumí se rozhodovat politicky a jejich myšlení je zahaleno asi jinými úvahami. Tyto jiné úvahy bych definoval - od konkrétních připomínek typu : složitost stavebně- právního druhu- územní plánování,záměry rozvoje města apod. až po ty nevyřčené - snad nejde o klasickou korupci -jinými slovy -nedošlo snad k dohodě co za to,když bude Amazon v Brně?
Skutečně jsem přesvědčen, že nelze hledat vinu pouze u brněnských politiků samotných, ale u krajských politiků a snad i u vládních. Je to prostý obraz současného stavu naší politické scény. Neochota se dohodnout a pak prezentovat společné stanovisko. Ono by se dalo pochopit, kdyby politici z města Brna, z celé Jižní Moravy a i členové vlády jasně řekli, celý tento projekt byl špatný nebo neprůchodný z těch a z těch důvodů. Současné spoluobviňování, že ta to mohli politici z řad ODS, nebo všichni zastupitelé města Brno, je falešné a nepravdivé. Stehjně tak farizejská jsou nová a nová prohlášení krajského hejtmana Haška, jak on by chtěl Amazon a jak by jej ještě dostat do hry. Možná si to pan hejtman ani sám neuvědomuje, ale zavání to již podlézáním a politickou samoagitací ve vlastní prospěch, typu oni to pokazili a já to chci ještě napravit. Chybu je třeba si sebekriticky přiznat a v čem ta chyba spočívá. Zásadní chybou je, že politikové měli rozhodovat politicky a poté věci řešit prakticky. Je to chyba systému jak politikové u nás vstupují do her ekonomických a nějak jim uniká politický zájem politicky věci řešit, třeba i ve prospěch občana. Pan primátor, či pan hejtman a i pánové z vlády křičí zbytečně a poměrně pozdě, že vlastně oni Amazon chtějí. Tohle skutečně měli řešit již dávno. Brno sice rozhodlo dle mého subjektivního názoru politicky špatně a to bez viny jedné či druhé politické strany, jedná se o rozhodnutí špatné tzv. napříč všemi politickými subjekty sedícími na radnici. Ale nešlo jen o rozhodnutí napříč ale i v rámci jedné či druhé politické strany. Kladu si otázku, to nemohl krajský předseda ČSSD či jiných stran projednat již dávno se svými stranickými kolegy z Brna , jaké politické rozhodnutí mělo být učiněno? Tak nehažte pánové politici vinu jeden na druhého, nekritizujte vy výše stranicky postavení své níže postavené stranické kolegy. Pouze jste potvrdili, že vaše rozhodování není respektive neumí být operativní , systémové a politicky zodpovědné. Prostě ukázala se pravá tvář některých z Vás,kteří jste do toho hodili zpátečku resp. vidle ! Ps. slovo politika a politické ve všech možných pádech jsem psal záměrně,protože mám za to, že se u nás v České republice, tedy ani v Brně,politika dávno již nedělá a pro občana již vůbec, jedná se spíše o rozhodování ekonomicky lobbistická, tedy např.kdo bude stavět, pro koho a za jakých podmínek. Je pak naprosto zákonité, že rozhodování o Amazonu do tohoto schématu nezapadlo.
Autor: Richard Novák | sobota 5.4.2014 13:00 | karma článku: 7.37 | přečteno: 289x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Marketa Kadhi

Německy snadno a rychle - aneb o vděčnosti

Ačkoliv bydlím kousek od německých hranic, němčině jsem se celý život vyhýbala. Vzhledem k příhraničnímu styku jsem nějakým výrazům přeci jenom neunikla, ovšem zdaleka to nebylo dostačující.

24.8.2019 v 21:04 | Karma článku: 14.10 | Přečteno: 393 | Diskuse

David Vlk

Taková malá skoronevěra.

A já, starej chlap na prahu dospělosti, jsem si prostě nemohl pomoct a pohledem jsem tu "Náramnou kost" hltal, nebo nestydím se říct, skoro v tý frontě "Žral!"

24.8.2019 v 16:51 | Karma článku: 25.25 | Přečteno: 624 | Diskuse

Pavel Hewlit

Už máte svého psychiatra?

Je nový trend mít ho. Dokonce je tak populární, že psychiatři hlásí nedostatek lidí ve svých řadách a radí Vám najít si takového lékaře co nejdřív, poněvadž zítra už může být pozdě.

24.8.2019 v 12:46 | Karma článku: 18.93 | Přečteno: 480 | Diskuse

Helena Vlachová

Milujete-li sex

Milujete-li sex, milujete své tělo, umíte mu dělat dobře a ono vás pak poslouchá. Prožívat slast, jež se rovná poloviční smrti, je velkým kořením života.

24.8.2019 v 11:10 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 1149 | Diskuse

Beata Krusic

Zola a Dostojevskij v přímém přenosu

Až s podivem se mi občas jeví skutečnost, když téma, kterým se zaobírám v úrovni debaty, druhý den se mi zhmotní v podobě malého zážitku.

24.8.2019 v 0:16 | Karma článku: 10.92 | Přečteno: 296 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 947
Mám rád život a lidi. Nevážím si pouze těch,kteří se snaží být za každou cenu nej...ale nemají na to. Rodina a zdraví, rodná země, čest, svoboda a demokracie -klasické hodnoty, dnes znějící jako fráze,ale to mi nebrání,abych je uvedl. Jako myslivec mám rád přírodu, jako místopředseda Občanské konzervativní strany chci "kecat do politiky" i když to dnes není in.

Najdete na iDNES.cz