Čest a sláva česko-slovenským hokejovým borcům

22. 02. 2014 8:04:39
K vystoupení našich českých hokejistů v Soči zaznělo a zazní ještě určitě hodně a hodně více či méně odborných analýz a rozborů. Měl jsem možnost trávit v době našeho vzájemného hokejového souboje nějaký pár dnů na Slovensku. Samozřejmě jsem fandil našim, tedy českým hokejistům,ale současně jsem přál i jistý nevím jak bych jej definoval, úspěch Slovákům.
Co však mně zaujalo v přístupu jak nás Čechů, tak Slováků, bylo jednak to, že nikdo nenapadal druhého pro jeho „fandění“ a že jsme se vzácně podporovali jistými slovy útěchy, že pokud jeden z nás musí vzájemný zápas vyhrát, tak pravděpodobně nebude stačit na Američany. Samozřejmě, že to byla jen slova , možná i útěchy, ale zajímavé bylo i další laické hodnocení. Téměř všichni zúčastnění se shodli na tom, že není vinou ani trenérů ani hokejistů, jak to tenkrát dopadlo. Že prostě to nedopadlo.A že také nám odchází jak u nás tak na Slovensku pomalu do historie éra slavných hokejistů,jejichž japona není třeba nyní všechna uvádět. Ano, určitě je to i o tom, že je důležité vedení mužstva, složení mužstva, kdo přijel a přijet měl , ale ono se také dá tvrdit, že jak české tak slovenské mužstvo bylo složeno z kvalitních borců. Jeden můj kamarád ještě před vzájemným zápasem Čechů a Slováků, mě vyzval, abych napsal ještě než bude vhozen puk na led, že bychom si tento zápas měli oba národy co nejvíce užít, a to i jako malou rozlučku slavné hokejové generace na obou stranách ledové plochy. A přiznám se, že tímto pohledem mého kamaráda jsem byl ovlivněn při sledování a jsem i nyní při hodnocení vystoupení našich borců. Není to omluva neúspěchu, ale z mé strany pocta těmto slavným borcům, kteří rozhodně chtěli dosáhnout k metám nejvyšším. A jejich lidské vystupování, ochota sdělovat divákům jak a co se více méně nepodařilo, je třeba vidět také jako vysoce profesionální vystupování. Pojďme si tedy říct, hoši moc vám všem děkujeme za ta krásná léta, po která jste nám přinášeli skvělé hokejové zážitky a odkazovali jste jak bojujete za svou vlast. Ne, nechceme se s vámi některými loučit, ani si nedovolíme naznačovat , že ten či onen by měl jít již do hokejového důchodu, ale účelem celé této mé úvahy je poděkování hokejovým generacím Čechů a Slováků. Hokej je krásná hra a já jsem přesvědčen, že se ani Češi ani Slováci nenechají nyní znechutit klasickými poraženeckými hodnoceními. Hoši ještě jednou díky a do toho ! Máme stále skvělé borce, které nám svět závidí.
Autor: Richard Novák | sobota 22.2.2014 8:04 | karma článku: 14.68 | přečteno: 610x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Marketa Kadhi

Německy snadno a rychle - aneb o vděčnosti

Ačkoliv bydlím kousek od německých hranic, němčině jsem se celý život vyhýbala. Vzhledem k příhraničnímu styku jsem nějakým výrazům přeci jenom neunikla, ovšem zdaleka to nebylo dostačující.

24.8.2019 v 21:04 | Karma článku: 14.10 | Přečteno: 393 | Diskuse

David Vlk

Taková malá skoronevěra.

A já, starej chlap na prahu dospělosti, jsem si prostě nemohl pomoct a pohledem jsem tu "Náramnou kost" hltal, nebo nestydím se říct, skoro v tý frontě "Žral!"

24.8.2019 v 16:51 | Karma článku: 25.25 | Přečteno: 624 | Diskuse

Pavel Hewlit

Už máte svého psychiatra?

Je nový trend mít ho. Dokonce je tak populární, že psychiatři hlásí nedostatek lidí ve svých řadách a radí Vám najít si takového lékaře co nejdřív, poněvadž zítra už může být pozdě.

24.8.2019 v 12:46 | Karma článku: 18.93 | Přečteno: 480 | Diskuse

Helena Vlachová

Milujete-li sex

Milujete-li sex, milujete své tělo, umíte mu dělat dobře a ono vás pak poslouchá. Prožívat slast, jež se rovná poloviční smrti, je velkým kořením života.

24.8.2019 v 11:10 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 1149 | Diskuse

Beata Krusic

Zola a Dostojevskij v přímém přenosu

Až s podivem se mi občas jeví skutečnost, když téma, kterým se zaobírám v úrovni debaty, druhý den se mi zhmotní v podobě malého zážitku.

24.8.2019 v 0:16 | Karma článku: 10.92 | Přečteno: 296 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 947
Mám rád život a lidi. Nevážím si pouze těch,kteří se snaží být za každou cenu nej...ale nemají na to. Rodina a zdraví, rodná země, čest, svoboda a demokracie -klasické hodnoty, dnes znějící jako fráze,ale to mi nebrání,abych je uvedl. Jako myslivec mám rád přírodu, jako místopředseda Občanské konzervativní strany chci "kecat do politiky" i když to dnes není in.

Najdete na iDNES.cz