Švýcarsko řeší imigraci a co my

12. 02. 2014 11:55:00
Rozhodnutí Švýcarska ohledně limitu počtu přistěhovalců do jejich suverénní země vyvolá v EU rozhodně spoustu rozporných tedy negativních reakcí. Je třeba se na takové rozhodnutí dívat z několika úhlů pohledů. Pár poznámek :
- žádný stát není „nafukovací“ a je tedy pochopitelné, že jakousi přirozenou reakcí je znesnadnit příliv imigrantů a to ze všech zemí světa - takové rozhodnutí bude tvrdě napadáno právě politiky EU- okamžitá reakce německého ministra zahraničních věcí je typická – Švýcarsko neudělalo dobrý krok a bude mít potíže – Nezní to jako výhrůžka ? - v žádném případě se nejedná o rasově motivované nebo diskriminační rozhodnutí, naopak se jedná o demokratické rozhodnutí co se týče způsobu jeho předložení, projednání a následného schválení - EU příliv imigrantů neumí řešit, a neumí to řešit ani jednotlivé země EU resp. nemohou tento problém si řešit svým vlastním rozhodnutím díky tomu, že pravomoc rozhodovat o této záležitosti je předána do Bruselu Takové rozhodnutí má samozřejmě i velmi preventivní účel – dopředu dává najevo všem imigrantům, že nemohou spoléhat na neomezené možnosti dané země a tedy příliv imigrantů se začne snižovat. Pochopitelně i toto je důvod proč takové rozhodnutí bude EU silně napadáno. A co naše země ? Jsem přesvědčen, že reakce našich politiků budou očekávané- velice opatrná ale tvrdá kritika , co že si to Švýcaři dovolují a jaký to může přinést problém pro všechny ostatní země EU. Opatrně proto, že nyní jde i o posty v europarlamentu. Ano problém to ale již dávno je, ale bruselští úředníci jej evidentně řešit nedokážou. Jejich úřednický způsob rozhodování totiž postrádá jednu dimenzi –důsledné projednání problému v rámci celého evropského společenství a je nahrazován klasickým byrokratickým způsobem řešením resp. neřešením... tabulky, směrnice a příkazy, toť je vrcholem tzv. politického rozhodování administrativy EU. Bude zajímavé jak se tato reakce našich vládnoucích a ostatních parlamentních stran bude „slaďovat“ s právě začínající eurokampaní těchto stran . Slogany typu –Hájíme zájmy ČR a Budeme usilovat o prosazování českých zájmů apod., tedy strany by logicky v duchu těchto hesel měly schvalovat švýcarské rozhodnutí. Ale uvidíte, že to tak nebude a nakonec se možná dozvíme, že zájmem EU a tedy i naší republiky je regulovaný /pozn.autora - co to znamená?/ příliv imigrantů ... a že tomu už tak v podstatě stejně již dávno je. Zkusme našim politikům položit jednu jedinou otázku a požadovat jednoznačnou odpověď – Jak si představujete řešení téhož problému v České republice ? Sám jsem zvědav, zda se dočkáme alespoň jedné jediné konkrétní odpovědi. Rozhodně tento článek nedává prostor k zodpovězení, jak řešit imigraci, ale jedno již naznačuji výše, je třeba věci řešit velice přísnými pravidly a nastavit tedy takový stav , aby se i z dlouhodobého výhledu nestala Evropa pro nás cizinou.
Autor: Richard Novák | středa 12.2.2014 11:55 | karma článku: 25.08 | přečteno: 1422x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Marketa Kadhi

Německy snadno a rychle - aneb o vděčnosti

Ačkoliv bydlím kousek od německých hranic, němčině jsem se celý život vyhýbala. Vzhledem k příhraničnímu styku jsem nějakým výrazům přeci jenom neunikla, ovšem zdaleka to nebylo dostačující.

24.8.2019 v 21:04 | Karma článku: 14.65 | Přečteno: 413 | Diskuse

David Vlk

Taková malá skoronevěra.

A já, starej chlap na prahu dospělosti, jsem si prostě nemohl pomoct a pohledem jsem tu "Náramnou kost" hltal, nebo nestydím se říct, skoro v tý frontě "Žral!"

24.8.2019 v 16:51 | Karma článku: 25.38 | Přečteno: 634 | Diskuse

Pavel Hewlit

Už máte svého psychiatra?

Je nový trend mít ho. Dokonce je tak populární, že psychiatři hlásí nedostatek lidí ve svých řadách a radí Vám najít si takového lékaře co nejdřív, poněvadž zítra už může být pozdě.

24.8.2019 v 12:46 | Karma článku: 19.14 | Přečteno: 485 | Diskuse

Helena Vlachová

Milujete-li sex

Milujete-li sex, milujete své tělo, umíte mu dělat dobře a ono vás pak poslouchá. Prožívat slast, jež se rovná poloviční smrti, je velkým kořením života.

24.8.2019 v 11:10 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 1154 | Diskuse

Beata Krusic

Zola a Dostojevskij v přímém přenosu

Až s podivem se mi občas jeví skutečnost, když téma, kterým se zaobírám v úrovni debaty, druhý den se mi zhmotní v podobě malého zážitku.

24.8.2019 v 0:16 | Karma článku: 10.92 | Přečteno: 296 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 947
Mám rád život a lidi. Nevážím si pouze těch,kteří se snaží být za každou cenu nej...ale nemají na to. Rodina a zdraví, rodná země, čest, svoboda a demokracie -klasické hodnoty, dnes znějící jako fráze,ale to mi nebrání,abych je uvedl. Jako myslivec mám rád přírodu, jako místopředseda Občanské konzervativní strany chci "kecat do politiky" i když to dnes není in.

Najdete na iDNES.cz